Türklerin Sepetindeki Altcoin’den Dev Şirketlerle Ortaklık!

Türkiye’de de popüler olan altcoin Avalanche, son zamanlarda önemli ortaklık duyuruları yaptı. İşte detaylar…

Altcoin AVAX ile Republic, ortak oldu

Önde gelen bir teknoloji firması olan Republic, çığır açan bir hamleyle, devrim niteliğinde bir kripto varlık olan Republic Note’u tanıtmak üzere Avalanche blockchain ile stratejik bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Bu işbirliği, sektörde yeni bir standart belirleyerek yatırım ve Blockchain teknolojisinde büyük bir ilerlemeye işaret ediyor.

Republic’in Avalanche ile güçlerini birleştirme kararı, Blockchainin olağanüstü ölçeklenebilirliğinin, hızının ve özelleştirilebilirliğinin altını çiziyor. Bu ortaklık, sağlam bir teknolojik temelden yararlanmanın ötesinde, Avalanche’ın arkasındaki beyin olan Ava Labs ile daha derin bir işbirliği anlamına geliyor. Republic’in Başkanı Andrew Durgee, bu işbirliğini yönlendiren temel ilke olan daha kapsayıcı finansal piyasaları teşvik etme ortak vizyonunu vurguluyor.

Önemli yatırımlar geliyor

Republic Note, yatırım ortamını yeniden şekillendirmeye hazır öncü bir kripto varlık olarak ortaya çıkıyor. Dünya çapında bireysel yatırımcıların düşük giriş noktalarından erişebileceği şekilde tasarlanan Republic Note, Republic’in portföyündeki 750’den fazla özel varlıktan elde edilen kârları bir araya getirerek farklılaşıyor. Bu kazançlar daha sonra doğrudan Stablecoin sahiplerine dağıtılmaktadır. Bu yenilikçi yaklaşım, çok çeşitli kişi ve kurumlardan satış öncesi yatırımlarda 30 milyon doların üzerinde güvence sağlayarak büyük ilgi topladı.

Republic, 2016’daki kuruluşundan bu yana özel yatırım sektörü üzerinde kalıcı bir etki bırakmıştır. Axiom Space, Dapper Labs ve Carta gibi çeşitli özel girişimlerde 3 milyon üyeyi aşan güçlü bir topluluk ve 2,6 milyar doları aşan kolektif yatırımlarla Republic, sürekli olarak sınırları zorlamıştır. Republic Note’un 2018’de piyasaya sürülmesi, şirketin yüksek büyüme oranlı şirket yatırımlarına erişimi demokratikleştirme taahhüdünün altını çiziyor.

Citi ile de ortak oldu

Ayrıca, dünyanın önde gelen bankacılık kuruluşu Citi, Singapur Para Otoritesi’nin (MAS) projesi çerçevesinde Avalanche (AVAX) ile stratejik bir işbirliğine imza attı. Döviz piyasasında yeni teknolojilere öncülük etmek üzere Avalanche’ın altyapısından yararlanan Citi, daha sorunsuz işlemlerin geliştirilmesine katkıda bulunmayı hedefliyor. Yetkililer, proje kapsamında kapalı testlerin yalnızca USD/SGD çifti üzerinde gerçekleştirildiğini ve gelecekte işlem çiftlerinin sayısının artırılmasının planlandığını doğruladı.

AvaLabs kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer haberi Avalanche topluluğu ile paylaşmak üzere X hesabından yaptığı açıklamada, bu işbirliğinin finans sektöründeki teknolojik çözümlerin geliştirilmesindeki önemine dikkat çekti. 2020 yılında piyasaya sürülen Avalanche, neredeyse anında işlem sonuçlandırma özelliğiyle Blockchain sektöründe hızla öne çıkmıştır. 1.400’den fazla doğrulayıcıdan destek alan ve çok sayıda uygulamaya ev sahipliği yapan Avalanche, piyasa değeri ve minimum çevresel etkisiyle öne çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x