Yapay zekanın hedefinde Fatih Portakal ve Aydın Doğan var… ‘Türklerin çalışmasına gerek kalmadı’

Nalan Güler

Instagram üzerinden paylaşımlar yapan bir sayfada ortaya çıkan görüntüler durumu fark edenleri güldürürken yapay zekanın neler yapabileceğinden habersiz olanlar için tehlike arz etmeye devam ediyor.

Yayınlanan videoda Fatih Portakal’ın Fox Tv’de Ana Haber görüntüleri üzerine, yapay zeka yardımı ile seslendirme yapılarak paylaşıldı. Görüntülerde Portakal’a, Aydın Doğan’ın ortaya çıkardığı iddia edilen bir telefon uygulamasıyla Türk vatandaşlarının artık çalışmasına gerek kalmadığını söyletildi. Ünlü sunucuya daha sonra, uygulamayı kendisinin de indirdiğini ve gözlerine inanamadığı şeklinde abartılı ifadeler kullanarak izleyenleri etkilemeye çalışılıyor.

Dolandırıcılığa Fatih Portakal’la başlanan görüntülerin devamında cep telefonu uygulamasını oluşturduğu iddia edilen eski medya patronu Aydın Doğan ile yapılan sözde röportaja geçiliyor.

Eski medya patronu Aydın Doğan’ın yapay zeka ile seslendirilerek kullanılan görüntülerinde; Türk vatandaşlarının daha fazla yoksul kalmasını istemediği söyletilerek uygulamanın masumane gösterilmeye çalışıldığı gözler önüne seriliyor. Doğan’a ilerleyen konuşmasında yatırılacak meblağının 7 bin lira olması gerektiğini yalnız daha fazla bir tutar yatırıldığında ekstra kazanım sağlanabileceğini söyletilerek dolandırıcılar daha büyük lokmalar için izleyicilerini tuzağa düşürmeye çalışıyor.

Paylaşılan görüntülerde yapay zeka ile kurgulandığı dikkatli izlemeye gerek kalmaksızın Portakal ve Doğan’ın ağız yapılarındaki bozukluklardan net bir şekilde görülebiliyor.

Yapay zeka ile sunucu Fatih Portal ve eski medya patronu Aydın Doğan’ın görüntü ve sesleriyle ortaya çıkarılan konuşmada ise şunlar söyletildi:

Türk vatandaşlarının artık çalışmaya gitmek zorunda olmadığını çünkü Aydın Doğan yeni projesini sundu ve bu proje herkesi bu zorunluluktan kurtarabilir. Daha önce hiçbir benzer proje bunu sunamazdı. Çünkü Aydın bu projeye 100 milyon TL ve 2 yıllık yoğun emek harcadı. Bu uygulamanın telefonumda nasıl çalıştığını gördüğümde bunun gerçekten etkileyici olduğunu kesinlikle söyleyebilirim. Aydın’a bu konuda bir yorum yapmasını rica ettik.

Öncelikle kendimden bir kaç kelimeyle bahsetmeme izin verin ben.

Medya, enerji, finans ve turizmde dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde birçok şirketi portföyünde bulunduran Türkiye’nin en büyük kongre meratlarından biri olan Doğan Holding’in kurucusu ve onursal başkanıyım. Bunun yanı sıra bu yatırım platformunun da aralarında bulunduğu çeşitli projelere yatırım yapmaktayım. Bu mobil telefon, tablet veya kişisel bilgisayar gibi herhangi bir cihazda çalışabilen devrim niteliğin de bir uygulamadır. Bu Türkiye’deki her vatandaşın yatırım yapmaya başlamasına ve bu alandaki herhangi bir beceri veya deneyime ihtiyaç duymadan para kazanmasına olanak tanır. Bu uygulamayı yaratmaya karar verdim. Çünkü modern Türk toplumunun en korkunç hastalığı olan yoksulluk ve fakirliği yenmek istedim.

Fakirlik aşağılayıcıdır. Size mortgage ödemelerinizi yapma, çocuklarınızı düzgün eğitim kurumlarına gönderme veya sağlığınıza tam anlamıyla özen gösterme olanağı tanımaz. Seyahatten bahsetmiyorum bile. Ülkemizdeki herkesin düzgün bir geliri olmasını içtenlikle istiyorum. Çünkü bu genel olarak ekonomiyi canlandıracak ve dolayısıyla hepimiz bundan kazançlı çıkacağız. Yapmanız gereken tek şey bu videonun altındaki linke tıklayarak bir başvuru bırakmaktır.

Başvurunuzu bıraktıktan sonra uzmanımız sizinle iletişime geçecek cihazınıza uygulamayı yüklemenize yardımcı olacak.

Ve aynı gün para kazanmaya başlamanıza yardımcı olacaktır. Bu uygulamanın başarısının sırrı finansal piyasalarda sizin için yüzde 95 başarı oranıyla işlemleri sonuçlandırabilmesidir. Çünkü yapay zeka ile çalışır. Binlerce Türk her saat bin 100 TL kazanıyor ve bu günlük 26 bin veya aylık 800 bin TL ediyor ve bu tüm yaşamları boyunca devam edecek şimdi.

Yatırım yapmak için zorunlu olan 7 bin liradan biraz daha fazla yatırım yaparsanız, bu miktarların ne kadar artabileceğini hayal edin.

Eğer işinize gitmekten yorulduysanız, yapmanız gereken tek şey web sitemizde bir başvuru bırakmaktır. Bunun ardından sizinle ömür boyu eşlik edecek olan uzmanımız sizinle iletişime geçecektir. Daha sonra kazanmak istediğiniz cihaza özel bir yazılım yüklemeniz gerekecek. Ardından 7 bin TL hesaba yatırılacak ve program bu miktarı kullanarak para kazanmaya başlayacak ve sizin katılımınız olmadan çeşit. Finansal işlemler gerçekleştirecektir.

Uygulamadan elde edilen tüm kar herhangi bir ek vergiye tabi tutulmaz ve bunu uygulamada sadece numarasını belirterek herhangi bir banka kartına sorunsuzca çekebilirsiniz. Sizleri finansal özgürlüğe ayıran sadece bir kaç dakika yapmanız gereken tek şey bana güvenmek ve bahsettiğim bu bir kaç adımı takip etmek ve sonra da muhtemelen zaten bizimle kazanan komşunuz gibi sadece hayatın tadını çıkarmaktır.

Yaşınızın kaç olduğu ve mesleğinizin ne olduğu önemli değil. Eğer bu videoyu izliyorsanız bizimle kazanmayı zaten hak ediyorsunuz. Daha iyi bir yaşam şansını kaçırmayın.

Etkileyici bir konuşma teşekkür ederim. Aydın tüm ayrıntılı bilgilere bu videonun altında daha fazla butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x