Google Pixel 9, üç arka kamerayla geliyor! Bu bir ilk!

Google’ın yeni akıllı telefonu Pixel 9‘a ait ilk görüntüler geçtiğimiz Çarşamba günü internete sızdı. Pixel 9 Pro‘nun ardından, bu kez de Pixel 9’un tasarımı meraklılarıyla paylaşıldı. Sızdırılan görsellere göre Pixel 9, Pixel 9 Pro’nun küçültülmüş bir versiyonu gibi duruyor. İki cihaz birbirine oldukça benzerken, Pixel 9’un tasarımında bazı yenilikler göze çarpıyor. Örneğin, Pixel 8‘in aksine, Pixel 9‘da iPhone 15 ve Galaxy S24’te olduğu gibi düz kenarlar, çerçeveye bağlı olmayan oval şekilli yeniden tasarlanmış bir kamera çıkıntısı ve cihazın alt kısmında, sol tarafta değil, bir SIM kart yuvası bulunuyor. Ayrıca, açığa çıkan antenler telefonun metal bir çerçeveye sahip olduğunu işaret ediyor.

Pixel 9‘un ekran boyutunun, Pixel 8‘e kıyasla 0.1 inç daha küçük, yani 6.1 inç olacağı belirtiliyor. Görünüşe göre Google, diğer markaların aksine ekran boyutunu küçültme yoluna gidiyor. Kişisel olarak, daha küçük telefonları tercih ediyorum çünkü tutmaları daha kolay oluyor. Ancak herkes bu durumdan memnun olmayabilir.

Google Pixel 9, üç arka kamerayla geliyor! Bu bir ilk!

Daha küçük bir ekrana rağmen, Pixel 9’un boyutlarının 52.8 x 71.9 x 8.5mm olduğu, yani Pixel 8‘den daha uzun ve geniş olduğu belirtiliyor ki bu oldukça ilginç. Pixel 9 Pro için de benzer bir durum söz konusu; ekranı Pixel 8 Pro’ya göre 0.2 inç daha küçük olmasına rağmen telefon daha uzun ve geniş.

En ilginç noktalardan biri ise, Pixel 9‘un arkasında üç kamera bulunması. Eğer bu doğru çıkarsa, Pixel 9, üç arka kameraya sahip ilk Pro olmayan Pixel cihazı olacak. Bu özellik, rakiplerin yıllardır sunduğu bir şey olduğu için uzun zamandır bekleniyordu.

Son olarak, sızdırılan görseller Google’ın cihazı mavi renkte sunacağını gösteriyor. Daha önceki sızıntılar, her iki Pixel 9 serisi akıllı telefonun da muhtemelen Samsung Exynos 2400 yonga setine dayalı Google Tensor G4 yonga seti ile geleceğini öne sürmüştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x